×

Nowe logo Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Nowe logo Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Nowoczesne, bardziej uproszczone, a jednocześnie nierozerwalnie kojarzące się z rolnictwem poprzez symbol kłosa – takie jest nowe logo Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

– Nowy logotyp będzie zdecydowanie lepiej oddawał wartości, którymi kierujemy się w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania w rolnictwie, ale jednocześnie pamiętamy o rolniczych tradycjach, które staramy się kultywować. Te wartości są zauważalne w nowym logotypie – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu już od kilku lat promuje nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w rolnictwie, zachęcając jak najwięcej rolników, by unowocześniali swoje gospodarstwa.

Efektem prac WODR jest również utworzenie ogólnopolskiej platformy doradczej eDWIN, która od czerwca 2022 roku wspomaga rolników w podejmowaniu decyzji dotyczących ochrony roślin.

Ponadto, ramach prac nad wykorzystaniem nowoczesnych technologii w rolnictwie, WODR w ubiegłym roku wdrożył usługę Poldrony, która zakłada wykorzystanie dronów do ochrony kukurydzy. Na co dzień Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu realizuje również inne projekty zmierzające do cyfryzacji i unowocześniania rolnictwa.

Jednocześnie WODR ściśle współpracuje także z organizacjami i grupami kultywującymi rolnicze tradycje i historię, jak na przykład Koła Gospodyń Wiejskich. Dużą rolę w działalności Ośrodka odgrywa troska o rolnicze i wielkopolskie zwyczaje oraz promowanie ich wśród następnych pokoleń.

Powyższe wartości znalazły swoje odzwierciedlenie w nowym logotypie WODR. Symbol kłosa rosnącego na polu jednoznacznie nawiązuje do rolniczych tradycji, zaś uproszczony i nowoczesny charakter nawiązuje do działalności Ośrodka promującej nowatorskie rozwiązania w rolnictwie.

Amigdalina – portal internetowy

Terminy "portal internetowy" i "strona internetowa" są czasem używane zamiennie, ale mają różne znaczenia w kontekście internetu.

  1. Strona internetowa:
    • Ogólnie mówiąc, strona internetowa to pojedyncza witryna w internecie. Może zawierać różne rodzaje treści, takie jak tekst, obrazy, multimedia, formularze, itp.
    • Strona internetowa może być osobistym blogiem, stroną firmy, portfolio artysty, sklepem internetowym, a także miejscem udostępniania informacji, na przykład artykułów, tutoriali, itp.
    • Stanowi jednostkową jednostkę w strukturze internetu, dostępną pod jednym adresem URL.
  2. Portal internetowy:
    • Portal internetowy to bardziej rozbudowana platforma, która zazwyczaj integruje różne usługi, zasoby i treści w jednym miejscu.
    • Posiada różne sekcje i kategorie, dostarczając użytkownikom szeroką gamę informacji, usług, narzędzi czy interakcji.
    • Przykłady to portale informacyjne, portale społecznościowe, portale branżowe, gdzie użytkownicy mogą znaleźć wiele różnorodnych treści na jednej stronie.
    • Portale często oferują dostęp do różnych zasobów, takich jak wiadomości, e-mail, społeczności online, pogoda, itp.

W skrócie, każdy portal internetowy to strona internetowa, ale nie każda strona internetowa to portal. Strona internetowa jest pojedynczym punktem dostępu, podczas gdy portal to bardziej kompleksowe środowisko, które może oferować szeroką gamę treści i usług w jednym miejscu.

Opublikuj komentarz