×

Mazowsze zwycięża Nestlé Cup 2023!

Mazowsze zwycięża Nestlé Cup 2023!

21 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie odbyła się kolejna edycja zawodów Nestlé Cup. To coroczny finał „Lekkoatletyki dla Każdego” (LDK), w którym startują najlepsi młodzi polscy zawodnicy wyłonieni w ciągu roku w tym programie. Wydarzenie organizował Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA), a już po raz dziewiąty patronat nad zawodami objęło Nestlé Polska.

Ogólnopolski Finał Nestlé Cup 2023 przyciągnął fanów lekkoatletyki oraz sześciuset zawodników, którzy stawili czoła wielu wymagającym konkurencjom, takim jak: biegi na różnych dystansach, skoki w dal i wzwyż, rzut piłką lekarską czy palantową, etc. Turniej to najważniejsze w roku zawody
w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego” (LKD), którego ideą jest popularyzacja królowej sportów wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Młodzi lekkoatleci, wyłonieni w zawodach regionalnych ze wszystkich województw, konkurowali
w różnorodnych kategoriach sportowych i określonych grupach wiekowych (U12 czyli uczestnicy urodzeni w 2013 i 2012 roku, U14 – urodzeni w 2011 i 2010 roku oraz U16 – osoby o rocznikach 2009 i 2008). Zwycięzcami w poszczególnych konkurencjach zostali następujący zawodnicy:

•          60 m dz U12

Clara Łużyńska (2012) woj. warmińsko-mazurskie 8.62

•          100 m chł U14

Borys Rachuta (2010) woj. wielkopolskie 11.70

Adam Mączkowiak (2010) woj. wielkopolskie 11.79

•          100 m chł U16

Eryk Krakowski (2008) woj. wielkopolskie 11.18

•          300 m chł U16

Michał Kiernożycki (2008) woj. lubuskie 35.76

•          300 m dz U14

Daria Duda (2010) woj. mazowieckie 41.84

•          1000 m przeszkody chł U16

Jakub Filipek (2008) woj. kujawsko-pomorskie 2:45.51

•          80 m ppł dz U14

Malina Polewiak (2011) woj. opolskie 12.23

•          80 m ppł dz U16

Vanessa Michaluk (2008) woj. dolnośląskie 11.48

•          110 m ppł chl U16

Oskar Obłękowski (2008) woj. mazowieckie 14.97

•          Pchnięcie kulą (3 kg) · dz. U16

Kinga Jackowska (2009) woj. warmińsko-mazurskie 14.26

•          Skok wzwyż U14

Julia Kowalik (2010) woj. zachodniopomorskie 1.58

•          Skok w dal U16

Dawid Czapka (2008) woj. lubelskie 6.51

•          Skok w dal U14

Gustaw Dziełakowski (2010) woj. kujawsko-pomorskie 6.05

W punktacji zespołowej wygrało województwo mazowieckie, które zdobyło 472 punktów, wyprzedzając Wielkopolskę, której zawodnicy wywalczyli 444 punktów oraz województwo kujawsko-pomorskie, z łącznie zdobytą liczbą 410 punktów.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach prezentowali bardzo dobry poziom przygotowania, dlatego podczas wydarzenia, zanotowano wiele rekordów życiowych. W trzech kategoriach wiekowych U12, U14 i U16 wystartowało łącznie 572 zawodniczek i zawodników reprezentujących 16 województw. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje i życzymy dalszych sukcesów. Specjalne podziękowania kierujemy do trenerów za przygotowanie swoich podopiecznych i opiekę na zawodach. Dziękujemy Nestlé za patronat oraz edukację związaną ze zbilansowaną dietą – komentuje Marian Nowakowski, koordynator ds. szkolenia sportowego PZLA.

Uczestnicy zawodów mieli również możliwość wzięcia udziału w warsztatach żywieniowych organizowanych przez Nestlé Polska. Podczas spotkania w przededniu finału, zaprezentowano dzieciom zasady przygotowania odpowiednio zbilansowanych posiłków oraz rolę składników odżywczych takich jak białko, witaminy czy woda w diecie aktywnych młodych ludzi. Warsztaty składały się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Po części edukacyjnej, uczestnicy mieli możliwość użycia nowo zdobytej wiedzy w kuchni.

W przyszłym roku 10 jubileuszowe obchody programu Lekkoatletyka dla Każdego.

Lekkoatletyka dla Każdego

„Lekkoatletyka dla Każdego” to program stworzony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki w 2014 roku. Głównym założeniem PZLA jest popularyzacja dyscypliny wśród dzieci i młodzieży. Nestlé Polska od początku jest strategicznym partnerem inicjatywy, wnosząc do projektu ekspertyzę z zakresu prawidłowego odżywiania.

W tegorocznej edycji programu LDK wzięło udział 1300 szkół, których uczniowie ćwiczyli pod okiem 800 trenerów.

Amigdalina – portal internetowy

Dobry portal internetowy informacyjny charakteryzuje się kilkoma istotnymi cechami, które przyciągają czytelników i dostarczają im wartościowych treści. Oto kilka kluczowych elementów wyróżniających:

  1. Dostępność i łatwość nawigacji: Portal powinien być łatwy do odnalezienia i intuicyjny w obsłudze. Dobra nawigacja ułatwia użytkownikom znalezienie interesujących ich informacji.
  2. Zawartość wysokiej jakości: Treści powinny być rzetelne, aktualne i dobrze napisane. Redakcja powinna dbać o wiarygodność informacji, unikać fałszywych wiadomości (fake news) i stosować sprawdzone źródła.
  3. Zróżnicowanie tematyczne: Portal powinien oferować różnorodne treści, obejmujące różne dziedziny życia i zainteresowań czytelników, aby przyciągać różnorodną publiczność.
  4. Responsywność: Portal powinien być dostosowany do różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony, aby użytkownicy mogli łatwo korzystać z treści na dowolnym urządzeniu.
  5. Interakcja z czytelnikami: Portal powinien umożliwiać czytelnikom komentowanie artykułów, udział w dyskusjach oraz przekazywanie swoich opinii. To buduje zaangażowanie społeczności czytelniczej.
  6. Personalizacja treści: Dobre portale oferują funkcje personalizacji, które pozwalają czytelnikom dostosować treści do swoich zainteresowań i preferencji.
  7. Szybkość ładowania: Długi czas ładowania strony może zniechęcać czytelników. Dlatego ważne jest, aby portal działał sprawnie i szybko.
  8. Bezpieczeństwo danych: Portal powinien dbać o bezpieczeństwo danych swoich użytkowników, stosując odpowiednie środki ochronne.
  9. Dostępność treści offline: Możliwość pobierania treści i korzystania z nich offline może być dodatkowym atutem dla czytelników.
  10. Przejrzystość finansowa: Portal powinien transparentnie informować o źródłach finansowania, unikając ukrytych reklam czy stronniczości wynikającej z interesów finansowych.

Kombinacja tych cech sprawia, że portal staje się atrakcyjnym i godnym zaufania źródłem informacji dla swojej publiczności.

Opublikuj komentarz