×

EURO LOGISTICS WYNAJMUJE MAGAZYNW PANATTONI PARK JANKI IV

EURO LOGISTICS WYNAJMUJE MAGAZYNW PANATTONI PARK JANKI IV

Firma Euro Logistics zajmująca się kompleksową obsługą logistyczną wynajęła blisko 2700 m kw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Janki IV pod Warszawą. W transakcji najemcy doradzała firma Savills.

Euro Logistics to doświadczony spedytor na rynku. Firma zapewnia usługi z zakresu transportu drogowego, które świadczy zarówno w transporcie zaopatrzeniowym FTL, jak i w dystrybucji drobnicowej LTL.

W procesie najmu Euro Logistics wspierała firma doradcza Savills. Nowy magazyn spedytora zajmie blisko 2700 m kw. powierzchni logistycznej i około 50 m kw. powierzchni biurowej i socjalnej w ramach Panattoni Park Janki IV zlokalizowanego pod Warszawą.

„Euro Logistics to bardzo dynamicznie rozwijająca się firma na rynku logistycznym i cieszymy się, że mogliśmy pomóc odpowiedzieć na jej rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Jestem przekonana, że wraz z otwarciem nowej lokalizacji w centralnej Polsce, firma wykonała kolejny milowy krok w krajowej ekspansji” – mówi Małgorzata Papaj, dyrektor w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills.

„Współpraca z Savills przebiegała wzorowo, dzięki czemu przez każdy etap poszukiwań, negocjacji i adaptacji powierzchni magazynowej przechodziliśmy z pełnym wsparciem profesjonalnego doradcy” – mówi Tomasz Sikora, Doradca Zarządu Euro Logistics.

Panattoni Park Janki IV to park logistyczny usytuowany jest około 12 kilometrów od centrum Warszawy, w miejscowości Janki. Nieruchomość położona jest w pobliżu drogi ekspresowej S8 oraz jedyne 3 kilometry od obwodnicy Warszawy, która zapewnia sprawną komunikację z oddalonym o 9 kilometrów Portem Lotniczym im. F. Chopina oraz autostradą A2. Idealna lokalizacja parku bezpośrednio przy węźle Janki drogi ekspresowej S8 stwarza optymalne warunki dla dystrybucji na rynek Polski Centralnej, a także całej Europy.

„Panattoni Park Janki IV to kolejna w pełni skomercjalizowana inwestycja Panattoni w regionie. Obiekty w tej lokalizacji przyciągają perspektywą obsługi rynku warszawskiego, jak i doskonałym skomunikowaniem z najważniejszymi ośrodkami w Polsce i Europie. Popyt na powierzchnie przemysłowe na rynku warszawskim wyniósł w 2022 roku ok. 1 mln m kw., a kolejne umowy najmów potwierdzają, że zapotrzebowanie nie maleje”. – mówi Olga Wałkiewicz, Senior Development Manager w Panattoni. Deweloper nieustannie rozwija portfolio swoich realizacji w regionie warszawskim, które obecnie obejmuje ponad 2 mln m kw. powierzchni.

Panattoni Park Janki IV to budynek klasy A o łącznej powierzchni ponad 13 200 m kw. oferujący najwyższą jakość powierzchni magazynowo-biurowej, dostosowanej do potrzeb klientów z różnych branż. Projekt budynku i zastosowane w nim rozwiązania „zainteresować mogą szczególnie firmy logistyczne stawiające na sprawną dystrybucję na rynku warszawskim. Kolejną zaletą parku są liczne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0”, wygodne place manewrowe, a także szereg rozwiązań energooszczędnych i ekologicznych potwierdzonych certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.

Amigdalina …

Amigdalina, czyli witamina B17, to substancja pochodzenia roślinnego, która od setek lat wzbudza wiele kontrowersji w środowisku medycznym. Z jednej strony słyszymy o jej właściwościach zdrowotnych i dużej skuteczności w leczeniu nowotworów, z drugiej natomiast coraz więcej mówi się o potencjalnym zagrożeniu zatruciem cyjankami podczas stosowania amigdaliny.

Powstało kilka teorii, które próbują wytłumaczyć przeciwnowotworowe właściwości amigdaliny. Jak już wspomniano, w organizmie związek ten pod wpływem działania enzymów trawiennych oraz bakterii jelitowych zostaje przekształcony w toksyczny cyjanowodór. To właśnie jemu przypisuje się właściwości przeciwnowotworowe. Według jednej hipotezy komórki nowotworowe, w przeciwieństwie do komórek zdrowych, miałyby zawierać większe stężenia beta-glukozydazy i beta-glukoronidazy – enzymów odpowiedzialnych za rozkładanie amigdaliny do cyjanowodoru. Miałyby być jednocześnie uboższe w rodanazę, która z kolei neutralizuje toksyczne właściwości tego związku [National Cancer Institute 2017]. Jak jednak wykazano komórki nowotworowe, jak i prawidłowe, charakteryzują się jej porównywalną aktywnością [Gal i in. 1952]. Według innej teorii nowotwór jest wynikiem zaburzeń metabolicznych, spowodowanych niedoborem witamin, w tym „witaminy B17” [James i Duke 2003]. Amigdalina nie należy jednak do grupy witamin. Amerykański biochemik Ernst Krebs , który opatentował półsyntetyczny związek wchodzący w skład letrilu, usilnie próbował nadać jej taki status tylko dlatego, by zarejestrować go jako suplement diety, a nie środek farmaceutyczny.
Opinie naukowców na temat właściwości witaminy B17 od wielu lat są mocno podzielone. Większość z nich jest zdania, że z uwagi na fakt, że amigdalina rozkłada się w organizmie ludzkim na kwas pruski, cyjanowodór, benzaldehyd oraz glukozę, wykazuje ona negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do groźnych zatruć. Mówiąc o witaminie B17, największą uwagę zwraca się na jej działanie przeciwnowotworowe. Warto jednak zauważyć, że istnieje szereg badań mówiących również o innych właściwościach amigdaliny. Na co pomaga witamina B17? Według doniesień mówi się o jej korzystnym wpływie na regulację ciśnienia tętniczego krwi.
W krajach zachodnich od kilku dziesięcioleci amigdalina jest intensywnie badana pod kątem działania przeciwnowotworowego oraz zastosowania w profilaktyce nowotworów. Jest wiele teorii, które wciąż szukają potwierdzenia w badaniach. Jedna z hipotez opiera się na tym, że powstający w wyniku rozkładu amigdaliny cyjanowodór zabija komórki nowotworowe, jednak użycie odpowiednich i zarazem bezpiecznych dawek nie zostało jeszcze określone. Inna z kolei przedstawia amigdalinę jako związek zapobiegający procesom nowotworzenia .

Opublikuj komentarz