×

Victoria Dom planuje wejście z ofertą do Trójmiasta

Victoria Dom planuje wejście z ofertą do Trójmiasta

Victoria Dom w minionym 2022 r. zakontraktowała 1208 lokali. To o około jedną czwartą mniej niż w poprzednim roku. Zarząd dewelopera ocenia, że okres spadków już się skończył. Spodziewa się stabilizacji popytu a następnie wzrostu sprzedaży w drugiej połowie roku wraz ze znikaniem presji inflacyjnej oraz planowanym wprowadzeniem rządowego programu wsparcia zakupu pierwszego mieszkania. Spółka planuje wprowadzenie w br. do sprzedaży kolejnych projektów w Warszawie i Krakowie oraz ekspansję na rynku trójmiejskim.

Deweloper Victoria Dom w ramach działalności prowadzonej na polskim rynku sprzedał w minionym 2022 roku łącznie 1208 mieszkań. To o około 25% mniej niż w poprzednim roku, kiedy zakontraktowano 1607 lokali. W samym czwartym kwartale minionego roku zawarto 238 umów w porównaniu do 320 w analogicznym okresie poprzedniego roku. Jednocześnie w całym minionym roku spółka przekazała właścicielom 1211 gotowych lokali względem 1274 wydanych w 2021 r. Mniejsza liczba oddanych mieszkań wynikała z opóźnień w realizacji inwestycji spowodowanych problemami w zaopatrzeniu oraz powrotem podwykonawców z Ukrainy do swojego kraju. W efekcie nastąpiło przesunięcie terminu oddania ponad kilkuset mieszkań na 2023 r.

– Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników w bardzo trudnym 2022 r. Ustabilizowanie popytu w ostatnim kwartale minionego roku sugeruje, że okres spadków sprzedaży mamy już za sobą. Ruch klientów w naszych biurach powoli się zwiększa. W drugiej połowie tego roku oczekujemy ożywienia sprzedaży wraz ze znikaniem presji inflacyjnej. Dodatkowy impuls popytowy powinno stanowić planowane wprowadzenie rządowego programu wsparcia przy zakupach pierwszego mieszkania. Oczekujemy, że w bieżącym roku koszty produkcji ustabilizują się na wyższym poziomie, co wpłynie również na wzrost cen mieszkań – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Victoria Dom zakłada dalszą ekspansję. Poza rozwojem kolejnych projektów na obsługiwanym rynku warszawskim i krakowskim w 2023 r. zamierza wejść z ofertą mieszkaniową również do Trójmiasta.

– Trudno dzisiaj szacować wielkość możliwej do zrealizowania sprzedaży w 2023 r. Zakładamy jednak osiągnięcie kontraktacji na poziomie co najmniej 1500 mieszkań lub więcej – dodał Waldemar Wasiluk.

W ramach działalności na rynku niemieckim w 2022 r. Victoria Dom sprzedała poprzez swoje spółki łącznie 93 mieszkania w Berlinie i Lipsku o wartości ponad 42 mln euro (w 2021 r. sprzedano 33 mieszkania o wartości 18,6 mln euro). W bieżącym roku oczekiwana jest sprzedaż na zbliżonym poziomie.

Amigdalina – portal internetowy

Portal internetowy to strona internetowa lub platforma online, która oferuje zintegrowane usługi, treści oraz dostęp do różnorodnych informacji w jednym miejscu. Portale są często zoptymalizowane pod kątem łatwej nawigacji i dostępu do wielu funkcji. Są to zazwyczaj rozbudowane witryny, które łączą różne elementy, takie jak:

  1. Informacje: Portale internetowe często zawierają sekcje z aktualnościami, artykułami, recenzjami czy analizami z różnych dziedzin.
  2. Usługi: Oferują różne usługi online, takie jak poczta elektroniczna, komunikatory, narzędzia społecznościowe, zakupy online czy rozrywkę.
  3. Społeczność: Wiele portali umożliwia użytkownikom tworzenie profili, udział w dyskusjach, komentowanie treści oraz nawiązywanie interakcji z innymi użytkownikami.
  4. Personalizacja: Portal może oferować funkcje personalizacji treści, umożliwiając użytkownikom dostosowanie witryny do swoich indywidualnych preferencji.
  5. Przydatne narzędzia: Portale często zawierają narzędzia ułatwiające korzystanie z różnych usług, takie jak kalkulatory, mapy czy prognozy pogody.
  6. Różnorodność treści: Dobre portale oferują różnorodne treści, aby przyciągnąć szeroką grupę odbiorców.

Przykłady portalów internetowych to na przykład Yahoo, MSN, czy Google, które integrują różne usługi i dostarczają różnorodnych treści w jednym miejscu. Portal internetowy jest więc bardziej kompleksowy niż pojedyncza strona internetowa, ponieważ łączy różne funkcje, informacje i usługi, aby zapewnić użytkownikom szeroki zakres doświadczeń online.

Opublikuj komentarz