×

Skuteczna ochrona przed UV, wiatrem i zanieczyszczeniami? Poznaj zalety rolet SCREEN

Skuteczna ochrona przed UV, wiatrem i zanieczyszczeniami? Poznaj zalety rolet SCREEN

Eleganckie i stylowe rolety zewnętrzne screen są rozwiązaniem godnym uwagi. Wykonane z najnowocześniejszych materiałów, kryją w sobie mnóstwo przydatnych funkcji. Przedstawiamy krótki poradnik, jak wybrać model idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Czy tkanina w oknie może ochronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem?

Zewnętrzne osłony okienne wykonane z tkaniny nie są oczywistym wyborem osób poszukujących skutecznej ochrony przed słońcem, zanieczyszczeniami oraz odpornych na zjawiska atmosferyczne. Wydają się subtelne i delikatne, w porównaniu z aluminiowymi lamelami. Tymczasem nowoczesne rolety materiałowe są niezwykle trwałe, łatwe w pielęgnacji, a efekt wizualny, jaki dzięki nim uzyskujemy – zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach – jest nie do przecenienia. Są doskonałym wyborem do przesłonięcia okien oraz balkonów, tarasów, altan lub pergol. Skutecznie chronią zarówno przed promieniami słonecznymi, silnym wiatrem, zanieczyszczeniami oraz insektami.

 • Rolety SCREEN w systemie „ZIP” charakteryzują się zwiększoną odpornością na silne podmuchy wiatru. Prowadzenie boczne tkaniny gwarantuje stabilność produktu nawet w wietrzne dni. Rolety SCREEN stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno dla konstrukcji ogrodowych, jak i tarasów. Wykonane z wysokiej jakości tkanin pokrytych włóknem szklanym i PVC, są odporne na warunki pogodowe. Ich zastosowanie na oknach w okresie letnim przyczynia się do efektywnej pracy klimatyzatorów, co przekłada się na obniżone koszty eksploatacyjne budynku – podkreśla Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS.

Tkaniny do zadań specjalnych – dobierz model według własnych preferencji

Tkaniny mogą mieć różny współczynnik otwarcia, czyli przezierności (OF) – określany w skali od 0% do 4%. Tkaniny o współczynniku 0% OF pozwalają na całkowite zaciemnienie i pełen „blockout”. Tkaniny o wyższym stopniu przezierności montowane są najczęściej w oknach tarasowych lub przy pergolach. Zapewniają nie tylko poczucie intymności przy zachowaniu widoczności od środka, ale także eliminują ewentualne refleksy świetlne, które mogą przeszkadzać np. podczas pracy na komputerze.

Do dyspozycji mamy cały szereg materiałów różniących się nie tylko kolorem i fakturą, ale przede wszystkim funkcjonalnością, wpływającą na komfort termiczny. Poza przepuszczalnością światła widzialnego, każda tkanina posiada odmienne parametry związane z przepuszczalnością, odbiciem, oraz pochłanianiem energii słonecznej. Wybór ten ma wpływ na stopień zabezpieczenia wnętrza przed jego nagrzewaniem się. Wybierając tkaninę warto więc zwrócić uwagę na to, od której strony świata umieszczone są nasze okna, ponieważ te umieszczone na południu lub południowym-zachodzie będą potrzebowały lepszego wzmocnienia przed działaniem promieni słonecznych.

 • Budowa rolety SCREEN pozwala na osłonę przeszklenia o wielkości nawet 18 metrów kwadratowych – zauważa ekspertka marki ANWIS. – Bogaty wybór tkanin oraz kolorów oprzętu pozwala na zaaranżowanie każdej przestrzeni. Również kilka wielkości i kształtów skrzynki, w której chowana jest tkanina po zwinięciu oraz dostępność systemu podtynkowego sprawiają, że roleta Screen idealnie dopasowuje się do każdej bryły budynku – dodaje.
 •  

System osłon może być sterowany za pomocą przełącznika montowanego na ścianie, pilota wykorzystującego fale radiowe lub z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, dzięki której możemy zasłaniać lub odsłaniać rolety z dowolnego miejsca na świecie. Ponadto możemy je skonfigurować z czujnikami wiatrowymi lub słonecznymi, dzięki czemu będą automatycznie reagowały na zmieniające się warunki lub postępowały zgodnie z utworzonym wcześniej scenariuszem. Sterowanie może obejmować pojedyncze rolety lub cały system osłon w naszym domu lub biurze.

Amigdalina – portal internetowy

Ocena, czy portal internetowy jest dobrym źródłem informacji, zależy od kilku czynników. Nie wszystkie portale są jednakowo wiarygodne, a ich jakość może znacznie się różnić. Oto kilka kryteriów, które warto rozważyć:

 1. Zaufane źródła: Sprawdź, czy portal cytuję i odwołuje się do wiarygodnych źródeł informacji. Dobre portale starają się korzystać z rzetelnych i sprawdzonych danych.
 2. Profesjonalizm redakcji: Portale, które zatrudniają doświadczonych dziennikarzy i redaktorów, mają większą szansę dostarczenia wiadomości o wysokiej jakości.
 3. Historia wiadomości: Sprawdź, czy portal dostarcza historię aktualności, a nie tylko nagłówki. Dobrze jest mieć dostęp do pełnych kontekstów i źródeł informacji.
 4. Unikanie stronniczości: Dobre portale starają się unikać stronniczości politycznej czy innego rodzaju stronniczości. Obejmują różne perspektywy i prezentują informacje w sposób obiektywny.
 5. Certyfikowane informacje: W niektórych krajach istnieją organizacje przyznające certyfikaty wiarygodności dla mediów. Możesz sprawdzić, czy dany portal posiada takie uznanie.
 6. Recenzje i opinie użytkowników: Przeczytaj recenzje i opinie użytkowników na temat portalu. Dobry portal powinien cieszyć się pozytywnymi opiniami i uznaniem społeczności.
 7. Sprawdzone fakty: Wiadomości powinny być oparte na sprawdzonych faktach. Nieufność powinna budzić portal, który często publikuje niezweryfikowane informacje.
 8. Brak clickbaitu: Portale powinny unikać clickbaitu i sensacyjnych nagłówków, które mogą prowadzić do przekłamań treści.
 9. Dostępność informacji o autorze: Portal powinien udostępniać informacje na temat autorów artykułów, co pomaga w ocenie ich wiarygodności i doświadczenia.
 10. Zróżnicowanie tematyczne: Dobre portale oferują różnorodne treści, obejmujące różne dziedziny życia, a nie skupiają się jedynie na jednym temacie.

Zawsze warto być świadomym tego, że nawet dobre portale mogą popełnić błędy. Dlatego warto korzystać z wielu źródeł informacji i rozwijać umiejętność krytycznego myślenia.

Opublikuj komentarz