Książki warte przeczytania- nie tylko o raku

Data wpisu 12. wrz, 2011 autor w O raku

Było już o tym czego nie jeść, a co jest wskazane, czego unikać i przed czym chronić osoby chore i te, które chcą uniknąć nowotworów. Dzisiaj kilka słów o książkach polskojęzycznych ( w głównej mierze), które polecam. Nie są to drogie pozycje i chyba każdy może je sobie kupić lub pożyczyć- a naprawdę warto bo dają większe spojrzenie na sprawę choroby nowotworowej zarówno w aspekcie fizycznej jak i psychologicznej walki z rakiem.

Niektóre z tych pozycji już znalazły się już na moim blogu jako polecanie, inne wkrótce na nim się pojawią. Nie mniej jednak do rzeczy:

1. David Schreiber – Anty rak- Nowy styl życia – to pozycja numer jeden, pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego, kto chce poznać problem chorób nowotworowych. To bardzo interesująca ksiązka na podstawie własnych przeżyć autora, dająca bardzo dużo cennych i praktycznych wskazówek na temat choroby, walki z nią w aspekcie fizycznej walki jak i psychologicznej/ emocjonalnej. To skarbnica wiedzy i taki rodzaj kompendium dla laików o raku. Jest o tyle wartościowa, że napisana prostym językiem, przez lekarza który sam walczył z chorobą nowotworową- jest autentyczna i bardzo dobrze ją się czyta.

2. David Schreiber- Zdrowiej! pokonaj lęk, stres i depresję – Jak sam tytuł wskazuje książka o tym jak walczyć sobie z największymi zmorami naszych czasów, czyli lękiem, stresem i depresją, przy użyciu nie farmakologicznych rozwiązań. Ciekawa pozycja, warta przeczytania, zwłaszcza że w chorobie nowotworowej ze stresem i lekiem mamy do czynienia na codzień i nie zawsze wiemy jak sobie z tym problemem poradzić, jak dać ujście negatywnym emocjom.

3. Colin. P. Sisson- Niezwykła moc świadomego oddychania - Prawidłowe oddychania to podstawa zdrowia, w książce znajdziecie wiele porad na temat tego w jaki sposób regulować swój oddech, jak oddychać by poczuć się zdrowiej, by poczuć się bardziej zrelaksowanym, mieć kontrolę nad swoim ciałem. Jest książka nie tylko o oddychaniu, ale również o tym jak radzić sobie w sytuacjach stresowych i dramatycznych, by nie dać się przeciwnościom losu. Szczególnie ważna pozycja dla ludzi, którzy nie potrafią poradzić sobie z przeciwnościami losu- może być przydatna w psychologicznej walce z rakiem.

4. Terapia metaboliczna witaminą B17- kompendium wiedzy na temat witaminy B17 i składników wyżej wspomnianej terapii, jej zasad, sposobu dawkowania, suplementów. Książka podzielona na kilka części- gdzie pierwsza stanowi cykl pytań i odpowiedzi pojawiających się najczęściej na początku stosowania terapii B17. Polecam ta ksiązkę wszystkim tym, co stawiają pierwsze kroki w terapii metabolicznej B17

5. Świat bez raka- Edward Griffin- Książka  zawiera dowody potwierdzające pewną szczególną teorię o raku: teorię mówiącą, że jest on chorobą spowodowaną niedoborem w diecie. W myśl tej tezy zewnętrzną jego przyczyną nie są bakterie, wirusy czy też nieznane toksyny. Autor przedstawia dowody świadczące o tym, iż rak jest chorobą wynikającą głównie z braku w diecie ludzi współczesnych podstawowego składnika pokarmowego, podobnie jak w przypadku szkorbutu czy pelagry. Tym składnikiem jest witamina B17. W formie oczyszczonej B17, stosowanej w terapii raka znana jest pod nazwą letril.

6. Terapia Doktora Gersona- Charlotte Gerson- książka obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się na terapię Gersona. Ciekawa pozycja do zapoznania się dla wszystkich innych- bardzo duża doza cennych informacji.( o terapii Gersona będę pisala już wkrótce)

7. Dieta w walce z rakiem- Denis Gingras i Richard Beliveau

8. Diety oczyszczające organizm – program dla zdrowia – Maggie PannelL ( WIELKA KSIEGA PRZEPISÓW)

9. Chleb i wino -Jadać zdrowo z Biblią – Walther Jorg Langbein (bardzo polecam)

10. Witaminy w walce z rakiem- K. Che Prasad

11. Stop dla raka- Lepiej zapobiegać niż leczyć – prof. Michael Hamm

12. Zdrowie na talerzu- mikro odżywianie -klucz do zdrowia – Dr Alan Triaire

13. Kuchnia Antyrakowa- Dieta profilaktyczna- Dr Chantal Tse ( polecam)

14. Dieta antyrakowa- Alexander Herzog ( bardzo polecam)

Pozycje anglojęzyczne:

1. Alive and Well- Dr Binzel- książka napisana przez lekarza  i dietetyka z ponad 40 letnim stażem pracy- jednego z pionierow leczenienia witaminą B17, który pokazuje w książce kulisy sporu o witaminę B17, sposoby działania witaminy, zależność poszczególnych składników terapii i przykłady ludzi, którym udało się pokonać raka. Naprawdę bardzo dobra pozycja- nie wiem czy dostępna w wersji polskiej. Dla anglojęzycznych dostępna jest również on-line- osoby zainteresowane proszę o kontakt emailowy.

2. The breast cancer- prevention and recovery- Suzannah Olivier
Książka o tym jak radzić sobie z rakiem piersi- bardzo obszerna pozycja licząca sobie kilkaset stron, jednak napisana bardzo prostym językiem. Warta przeczytania dla każdego, nie tylko dla kobiet.

3. Dr Janet Star Hull – Richardson cancer diet

4. Alternative Cancer Remedies- Facts for historians and medical researchers- Vance Ferrell

5. Non- toxic treatment for cancer- Barbara Clerabridge

6. Food choices for cancer prevention and survival- Dr. Neal D. Barnard

7. Nutrition; medicine of future- Peter Shepherd

8. Total Health- Dr mercola’s ( zachęcam do zapoznania się z jego blogiem, nie ze wszystkimi kwestiami się zgadzam osobiście, ale warto poczytać)

9. How to defend your- self against cancer- Rajni Kansara

10. Enzyme treatment of cancer and its scientific basis- John Beard

11. Acid Alkaline Food Guide: A Quick Reference to Foods and Their PH Levels -Susan Brown

12. The Coming Cancer Cure- Francisco Contreras

 Oczywiście tych pozycji jest dużo więcej – będę je dodawała w miarę mozliwości, wszystkie nowo dodane są zaznaczone na czerwono)- proszę o dopisywanie swoich propozycji, może uda się Nam  razem stworzyć  wielką listę książek- lektur obowiązkowych.13 odpowiedzi na “Książki warte przeczytania- nie tylko o raku”

 1. Anna

  28. lis, 2009

  Ratujmy się – elementarz medycyny ekologicznej dr. Józef Krop

 2. Anna

  28. lis, 2009

  EKOMEDYCYNA: Od Lekarza do Grabarza – J.Maslansky

 3. Anna

  28. lis, 2009

  Stany zapalne Michaela Doll

 4. Tomek

  18. gru, 2009

  Dlaczego zwierzeta nie dostaja zawalow serca, tylko my ludzie. Dr med Matthias Rath

  ps Ksiazka udostepniona na powyższej stronie, a forma ksiazkowa kosztuje ok 28 zł.

  Naturalna profilaktyka zakłóceń układu krążenia, zawału serca, udaru mózgu, zaburzeń naczyniowych u cukrzyków, nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, arytmii oraz innych problemów sercowo-naczyniowych.

  Niniejsza książka dokumentuje naukowy przełom, który otwiera drogę do zakończenia chorób serca i układu krążenia.

  Głównym powodem choroby sercowo-naczyniowej jest niestabilność ścian naczyń krwionośnych, a nie – jak się uważa – za wysoki poziom cholesterolu. Odkrycie Dr Ratha wyjaśnia po raz pierwszy, dlaczego miliony ludzi dostają zawału serca, a nie zawału nosa, czy ucha.

  Autor książki -Dr Rath, ostatni bliski współpracownik naukowy dwukrotnego noblisty Dr Linusa Paulinga, przedstawił swoje pionierskie odkrycia medyczne w sposób popularno-naukowy – dostępny i zrozumiały dla każdego.

  Książka Dr Ratha została już przetłumaczona na wiele języków, miliony czytelników wykorzystują już te przełomowe odkrycia do bezpośredniej poprawy swojego zdrowia.
  Następnym krokiem jest udostępnienie tej ważnej dla życia i zdrowia milionów ludzi na całym świecie książki poprzez Internet.

  Przekonacie się Państwo, że ta niepowtarzalna pozycja przybliży i urzeczywistni cel Dr Ratha „Zdrowie dla wszystkich do 2020 roku”.

  tak jak Leczeniu Raka ważna jest Vit B17 tak w Leczeniu Zwałów Serca ważna jest Vit C..tak vit C.

  ps. Zachęcam poznać strony doktora Ratha dotycząca jego szerszej działalości „O zdrowie dla wszystkich dp 2020 roku” tu podaje link z Jego wykłade, wiele daje do myślenia!

  http://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc&feature=related

  Dr Rath – kartel farmaceutyczny 1/4 (Napisy PL)

 5. Tomek

  18. gru, 2009

  http://www.dlaczego-zwierzeta-nie-dostaja-zawalow-serca.org

  strona z ktorej sciagnac mozna książje Dr med M.RATHA

 6. Tomek

  18. gru, 2009

  Polecam dobra ksiazkę pt ” Omega-3 To co w rybach jest najlepsze” Dr med. Frank Liebke

  byly juz dwa (chyba) wydania, pierwsze szersze a drugie weższe (krotsze).

 7. sevas

  20. sty, 2010

  Witam,

  Polecam książkę NIETOKSYCZNE METODY LECZENIA NOWOTWORÓW (“The Even Better Good News about Cancer”, b. r. w.) autorstwa panów: Dr. Brian Richards, Frank Hourigan. Autorzy z naukowym zacięciem analizują alternatywne terapie nowotworowe pojawiające się w ciągu ostatnich 200 lat na arenie oraz proponują terapię opartą na na tych metodach (głównie Gerson + terapie metaboliczne enzymami trzustki + amigdalina).

  Z rodzimego podwórka polecam książkę pana Janusza Picia pt. „Możesz wygrać z rakiem i alergią „.

  Pozdrawiam

 8. Natalia

  04. lip, 2010

  Jako uzupełnienie książki „Antyrak” polecam ang. języczną strone dr Davida Schreibera http://www.anticancerbook.com/

  oraz książki udowadniające jaką ważną rolę pełni psychika w chorobie nowotworowej (autorzy są cytowani w książce „Antyrak”)

  1. „Triumf życia. Możesz mieć przewagę nad rakiem” O.Carl Simonton

  2. „Jak żyć z rakiem i go pokonać” O. Carl Simonton, Reid Benson

  3. „Rak. 50 kroków po poznaniu diagnozy” Greg Anderson

  4. „Przekroczyć zwrotnik raka. Opowieści osób, które przeszły chorobę nowotworowa” praca zbiorowa

  5. „Miłość, medycyna i cuda” Bernie S. Siegel

  6. „Życie piękna katastrofa” Jon Kabat-Zinn

 9. Urszula

  10. maj, 2011

  „Nowa dieta antyrakowa” Dr Johannes S. Coy, Maren Franz
  dodaję odnosnik do księgarni, nowa pozycja warta polecenia
  http://merlin.pl/Nowa-dieta-antyrakowa_Johannes-F-Coy-Maren-Franz/browse/product/1,839195.html

 10. Karolina

  10. cze, 2012

  Dodałabym jeszcze do tej listy:
  „Potega podswiadomosci”JosephMurphy
  „Sekret” Rhondy Byrne
  „Rak 50 kroków po poznaniu diagnozy”-Greg Anderson
  „Wygrac zycie”-rozmowa Kamila Durczoka z Piotrem Mucharskim
  ” Przewodnik po terapiach naturalnych” Anna Sokół
  „Dieta dr Budwig”-olej lniany budwingowy nieoczyszczony-naturalne bogactwo kwasow omega3
  „Dieta w chorobach nowotworowych”Daniella Chace, Mauren Keane
  „Dieta w walce z rakiem”Beliveau R i Gigars D.
  „Pospolite ruszenie przeciwko nowotworom-Stefanii Krożawskiej
  „Moc twoich dloni”-mudry, runy reczne, masaz stref na
  dloniach, chirologia- Leszek Matela , Otylia Sakowska
  „Akupresura dloni”-joga malych palcow
  „Samoleczenie metoda B.S.M. Piotr Lewandowski
  „Diagnostyka karmiczna”i ” Samoleczenie metoda diagnostyki karmicznej „MarjanOgorevc
  „Moje cuda codziennosci” Nina Grella
  „Uzdrwaiajaca moc Archaniola Rafaela”dr Doreen Virtue

  i z zupełnie innej grupy – smutnej ale pieknie mowiacej
  o smierci czyli odchodzeniu dzieci chorych na raka
  „Oskar i Pani Róża”E.E.Smitt-sfilmowanej juz
  „Pierwsza ksiazka , ostania ksiazka „niestety nie pamietam autora czytałam ja 30lat temu , gdy um ierala na raka moja mama -to posmiernie wydany pamietnik w formie zapiskow, wierszykow rysunkow i rozmow czasem urywanych w pol..rumunskiego chorego chłopca

  oraz pod zadume nad zyciem ksiazki autorstwa P.Coelho -bo lubie tego autora
  „Byc jak plynaca rzeka”mysli i impresje (98-05)
  „Demony i panna Prym”
  „Weronika postanawia umrzec”

  a na czas spedzany w szpitalach podczas chemioterapii najlepiej sprawdzaly mi sie ksiazki K.Grocholii

 11. Krzysztof

  09. sie, 2012

  Książka „Zwycięstwo nad rakiem ! cz. Niewobrażalne stało się możliwe” Dr. Matthias Rath; Dr. Aleksandra Niedźwiecki. Naprawdę warta przeczytania.

  W książce w prosty i przystępny sposób autorzy na podstawie wyników wieloletnich badań w swoim Instytucie nad nowotworami opisują na poziomie komórkowym mechanizm powstawania komórek nowotworowych, rozrost i powstawanie przerzutów do innych organów oraz naturalne metody kontrolowania i zapobiegania rowojowi raka i jego przerzutom.

  Polecam też strony :
  http://www.dr-rath-humanities-foundation.org
  http://www.dr-rath.com/pl/
  http://www.dr-rath-koalicja.pl/

 12. Zbyl

  22. sty, 2013

  Pani Nussbaum, ma pani raka. Tak zaczyna się niezwykła, bardzo osobista opowieść o walce z chorobą. Mimo operacji, chemioterapii i naświetlań, nastąpiły przerzuty do kości i płuc. Po trzech latach Elaine zdecydowała się przerwać konwencjonalną terapie i zwróciła się ku makrobiotyce. Tak zaczyna się ta książka –
  Elaine Nussbaum Pokonałam Raka.

 13. polski_goj

  06. mar, 2013

  Bardzo trzeba uważać na żywność GMO i mięso ze zwierząt karmionych tą modyfikowaną żywnością której jest coraz więcej bo sama się rozsiewa po polach i zapyla normalne rośliny.

Zostaw komentarz