Terapia metaboliczna B17- najczęściej popełniane błędy przy zakupie suplementów

Data wpisu 20. lis, 2009 autor w Terapia witaminą B17, Terapie i diety

W dzisiejszym wpisie przedstawię kilka wskazówek jakich błędów nie popełniać przy zakupie suplementów terapii metabolicznej witaminą B17. Artykuł powstał z myślą o tych wszystkich, którzy się do mnie zgłaszają bezpośrednio na emaila oraz moich czytelników, których serdecznie pozdrawiam. Dlaczego jest to takie istotne, bo na rynku jest bardzo dużo różnych substancji o podobnych składach chemicznych, nie mniej jednak nie spełniają one swoich funkcji w leczeniu raka- są bezużyteczne.

Ważne jest, by kupować produkty przeznaczone do walki z rakiem, a nie suplementy, które nie posiadają w składzie chemicznym odpowiednich substancji lub w zaniżonych dawkach, w związku z powyższym nie spełniają swojej funkcji, a mogą tylko iwyłącznie stanowić uzpełnienie diety dla osób zdrowych w tym zwłaszcza osób aktywnych fizycznie.

Warto jest kupować suplementy ze sprawdzonych źródeł- produkowanych przez firmy które specjalizują się tylko w suplementach dla chorób nowotworowych- a nie od przypadkowych osób ( spotkałam sie ostatnio z tym, iż pewne osoby zaczynają sprzedawać suplementy niespełniające swoich funkcji podszywając się pod autora tego blogu- czyli mnie- lista portali współpracujących ze mną znajduje się w zakładce Partnerzy).  

Letril- proszę nie kupować produktu z niesprawdzonych źródeł – jest tylko dwóch producentów na świecie, którzy mają oficjalną licencję na produkcję tego suplementu- reszta przepraszam za wyrażenie to podróbki.

Gorzkie pestki moreli- O gorzkich pestkach moreli pisałam już we wcześniejszym wpisie, do przeczytania gorąco zachęcam- O amigdalinie- gorzkie pestki moreli – jakie kupować. Jest to istotne, ponieważ pestki są bardzo ważnym elementem terapii metabolicznej, jednak aby nie dać się oszukać trzeba wiedzieć jakie powinny spełniać wymagania. Pestki przede wszystkim powinny być gorzkie jak sama nazwa wskazuje, niektóre pestki sprzedawane na rynku nie posiadają tej charakterystycznej goryczy, ponieważ albo zostały źle przetworzone w procesie produkcji,  pochodzą z innej odmiany, nie posiadają  w swoim składzie takiego stężenia witaminy b17 ( pestka pestce nie równa) lub są przeterminowane.  Jeśli ktoś z was połyka dziennie 70-90 pestek i nie ma żadnych problemów z przechodzeniem na wyższe dawki to prawdopodobnie staliście się posiadaczami czegoś co jest bezużyteczne. Podobnie sprawa wygląda z pestkami moreli i śliwek polskich odmian, niestety nie mają one w swoim składzie takiego stężenia B17 i nie mają tak silnych właściwości jak oryginalne nasionko gorzkich moreli.

Enzymy- Enzymy są bardzo ważnym, drugim po amigdalinie elementem terapii. Dlatego przy ich doborze proszę się kierować wytycznymi stworzonymi przez pionierów terapii- Gersona, Krebsa, Contrerasa lub Binzel’a. Owszem możecie Państwo kupić sobie tylko iwyłącznie mieszankę składającą się z 2 lub 3 enzymów- jednak proszę brać pod uwagę, że ich działanie będzie nie wystarczające, bo oryginalny skład enzymów został stworzony nie przypadkowo i każdy składnik spełnia swoją określoną rolę w walce z chorobą. Zauważyłam, bo sama też interesuję się tym tematem, iż wiele enzymów sprzedawanych razem w zestawach z amigdaliną lub osobno na różnego rodzaju aukcjach (wyjątek stanowią podmioty specjalizujące się w terapii metabolicznej B17 lub innej bazującej na amigdalinie ) nie zawiera tych samych związków chemicznych co polecane przez pionierów, nie mówiąc o ich stężeniu. Duża ilość masowo dostępnych enzymów została stworzona z myślą o zdrowych, aktywnych fizycznie ludziach, którzy traktują w/w substancję tylko iwyłącznie jako uzupełnienie swojej diety metabolicznej, nie mającej de facto nic wspólnego z dietą osób chorych na nowotwory. Enzymy muszą posiadać polecany przez Dr Krebsa lub Dr Contrerasa skład chemiczny, by spełniać swoje funkcje. Opieranie się tylko iwyłącznie na jednym lub trzech enzymach w składzie może nie przynieść oczekiwanego efektu, zwłaszcza że enzymy odgrywają kluczową rolę w procesie absorbowania amigdaliny do organizmu, oczyszczania wątroby.  Przy zakupie enzymów proszę zwracać uwagę kto jest producentem i w jakiej dziedzinie się specjalizuje. Mówiąc innymi słowy nie kupujcie produktów masowych, w składzie którch można spotkać substancje, które kategorycznie należy unikać w chorobie nowotworowej.  Proszę pamietać, że wszystkie suplementy przeznaczone do użytku w terapii metabolicznej B17 zostały stworzone w oparciu o wypracowywaną przez lata formułę stworzoną przez pionierów terapii B17, by stanowić razem z innymi system naczyń połączonych, gdzie każdy składnik/ suplement wpływa na działanie kolejnych suplementów i przypadkowy ich dobór może nie zadziałać zgodnie z naszymi oczekiwaniami.  O enzymach i ich roli będę pisała wkrótce. 

Witamina B15- To kolejna pozycja, która powinna być kupowana z roztropnością. Nie wszystkie występujące na rynku mieszanki są czystą formą witaminy B15. Często jest to kompleks multivitaminowy, ktory w składzie posiada niewielką ilość witaminy b15 lub występuje ona w zaniżonym stężeniu.Kompleksy z B15 można dodatkowo stosować, najważniejsze jest jednak by stosować B15 w czystej formie, a następnie całą resztę.

Barley Green Grass- ważne by sprawdzać skąd pochodzą, z jakiego rodzaju i w jaki sposób Barley Green została przetworzona, czy firma produkująca posiada niezbędne certyfikaty czy jest to może zielona substancja bez żadnych wartości odżywczych, ponieważ utraciła je w trakcie procesu przetwarzania. Podobnie jak pozostałe suplementy ten równiez musi spełniać określone wymagania, bo w końcu jest to produkt przeznaczony do użytku dla osoby chorej na raka, a nie osoby pragnącej uzupełnić swoją dietę o dodatkowy suplement spożywczy.

To tylko niektóre z suplementów, które są używane do terapii B17, jest ich oczywiście znacznie więcej i wszystkie powinny mieć w składzie określoną ilość substancji chemicznych skomponowaną w odpowiedni sposób, oczywiście nie mówiąc o sposobie ich pozyskiwania.

Przekazuję Państwu swoją wiedzę zdobywaną miesiącami na podstawie gromadzonych materiałów naukowych i innych działań,  również na zasadzie prób i błędów, które chyba każdy z nas popełnia przy pierwszych próbach kupowania suplementów. Dla mnie ten temat jest wyjątkowo ważny i traktuję go poważnie, ponieważ problem choroby nowotworowej nie jest mi obcy a dodatkowo sama padłam kilka razy ofiarą tak zwanych naciągaczy. Jeśli Państwo zdecydują się na terapię witaminą B17 warto jest kupować produkty z wiarygodnych źródeł, od producentów którzy specjalizują się w produkcji suplementów dla poszczególnych ośrodków i klinik działających i prowadzonych przez pionierów i kontynuatorów leczenia terapią B17 lub ich polecanych dystrybutorów. Nie warto jest kupować produktów masowych, co prawda dużo tańszych jednakże kompletnie nie użytecznych w tej terapii, nafaszerowanych dodatkowymi wspomagaczami które zamiast pomagać to szkodzą.

 Osoby zainteresowane nabyciem suplementów mogą się ze mną kontaktować e-mailowo: kamila@amigdalina.com.pl

Tags: , , , , ,6 odpowiedzi na “Terapia metaboliczna B17- najczęściej popełniane błędy przy zakupie suplementów”

 1. Maria-A.

  21. lis, 2009

  Przeczytalam z wielkim zainteresowaniem o tym jak bardzo wazna jest wiedza o suplementach. Mysle, ze zdobycie takiej wiedzy wymaga zaangazowania i czasu. Jest to bardzo istotna informacja-przeslanie dla nas wszystich. Czesto nie zdajemy sobie sprawy, ze dostepne na rynku produkty nie sa jednakowo dobre dla wszystkich, ze nalezy bardzo uwazac i sprawdzac je, szczegolnie kiedy polecamy je innym – tak jak radzi Kamila.
  Dzieki.

 2. VIKI

  30. lis, 2009

  Jestem pełna wdzięczności za szczere i wnikliwe informacje.

 3. jolanta

  09. cze, 2010

  Takich ludzi jak pani,potrzeba nam.
  Dziekuje slicznie

 4. Niunio

  05. sie, 2010

  Wystarczy jeść nasiona z trzech jabłek dziennie i znika cały dylemat z morelami, pleśniami, grzybami, podróbkami itp.

 5. Crow

  23. sie, 2010

  Niunio
  „Wystarczy jeść nasiona z trzech jabłek dziennie i znika cały dylemat z morelami, pleśniami, grzybami, podróbkami itp.”

  Problem w tym że żywność ze sklepów obecnie jest tak zmodyfikowana genetycznie, że te dostępne w sklepach raczej nie pomogą… Ponieważ w przepisach codexu, wit b17 jest uznana za zagrożenie i wycofana z produktów (z tego co pamiętam)…

  Polecam dowiedzieć się więcej na temat CODEX ALIMENTARIUS chociażby na:

  http://www.stopcodex.pl/

 6. halina

  09. lis, 2011

  Przeciez te jablka tu u nas w Kanadzie to juz nie maja pestek. Nie wiem jak oni to robia, ale naprawde trudno jest trafic na odmiane z pestkami

Zostaw komentarz