Terapia metaboliczna witaminą b17- pytania i odpowiedzi

Data wpisu 01. wrz, 2009 autor w Terapia witaminą B17, Terapie i diety

W tej części odpowiem na kilka dodatkowych pytań, jeśli posiadacie ich więcej zachęcam do przeczytania książki ”Terapia metaboliczna witaminą B17″ (ISBN: 978-83-85290-18-6), w oparciu o którą powstał ten artykuł.

Po jakim czasie są widoczne efekty terapii B17?

Zwykle obserwuje się dwa rodzaje efektów terapii metabolicznej letrilem. Można je uznać za efekty subiektywne i obiektywne.

Efekt subiektywny obserwuje się natychmiast po rozpoczęciu leczenia – to zmniejszenie bólu, którego wskazówką jest zazwyczaj zmniejszenie dawek środków przeciwbólowych lub narkotyków; poprawa samopoczucia, zwiększenie apetytu, zniknięcie odoru, wzrost energii i wytrzymałości chorego, przyrost wagi oraz wzrost siły mięśni.
Efekt obiektywny to poprawa wyników badania krwi i moczu, zwiększona regeneracja tkanek, zmniejszenie obrzęków, spadek poziomu gonadotropiny kosmówkowej w moczu i osoczu oraz cofnięcie się wszystkich objawów choroby. Efekty te objawiają się w ciągu 3 tygodni leczenia, a najpóźniej w przeciągu czterech miesięcy. Całkowity efekt można zaobserwować w zasadzie po 4 miesiącach leczenia, maksymalnie – po roku.

Generalnie rzecz biorąc, w trakcie terapii letrilem komórki nowotworowe zostają zaatakowane natychmiast. W przypadku niektórych typów nowotworu, np. raka kości lub mózgu, witamina B17 potrzebuje więcej czasu by wniknąć do chorych tkanek. Według dr. Krebsa na leczenie B17 najszybciej reaguje rak skóry: „Już po tygodniu stosowania można dostrzec widoczną poprawę, a w wielu przypadkach całkowita regresja następuje w czasie krótszym niż trzy tygodnie. W przypadku niektórych odmian raka regresja może trwać nawet kilka miesięcy, ale odnotowano przypadki całkowitej regresji raka mózgu w czasie krótszym niż trzy tygodnie. ”

Przeżyłem raka. Jaka jest zalecana dawka zabezpieczająca przed nawrotami?

 Według dr. Krebsa ciężkie przypadki raka można wyleczyć i utrzymać pod kontrolą dzięki doustnym dawkom witaminy B17 rzędu 1 g (czyli 1000 mg) dziennie. Niemniej niektórzy pacjenci twierdzą, iż czują się lepiej lub bezpieczniej, biorąc dziennie 1,5-2 g. Dawka zależy od samopoczucia pacjenta, poprawy jego stanu psychicznego, zmniejszenia poczucia zagrożenia i nerwowości, wzrostu apetytu, wagi i wykazywanego przez niego względnie normalnego poziomu optymizmu i zainteresowania swoim otoczeniem.

U niektórych pacjentów rak może powrócić pod wpływem pewnych niezwykłych sytuacji, stresu lub innych chorób. Powinni o tym pamiętać szczególnie ci pacjenci, u których zatrzymano postęp nowotworu, lecz nie zwalczono go do końca.

Profilaktyczną dawkę dzienną witaminy można zmniejszyć do minimum 500 mg, pod warunkiem że nowotwór udało się kontrolować skutecznie przez minimum 2 lata, zaś u pacjenta widać obiektywne efekty leczenia, w postaci przyrostu masy ciała, wzrostu siły fizycznej, relatywnie normalnego wigoru i aktywności, ujemnych testów moczu i krwi na HCG oraz dobrych wyników badań (zdjęć RTG, USG, itd.).

Czy przyjmowanie leków na inne schorzenia (cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, wrzody żołądka, wysokie ciśnienie) może przeszkadzać w kuracji witaminą B17?

 Lekarze stosujący kurację metaboliczną uznają raka za miejscową manifestację choroby systemowej lub metabolicznej. Znaczy to – w ich rozumieniu – że do nowotworu złośliwego doprowadzają istniejące już stany chorobowe lub niedoboru. Celem  terapii metabolicznej jest nie tylko wyleczenie z raka, ale uzdrowienie całego organizmu.

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: tak, można zacząć leczyć się terapią metaboliczną, nie przeszkadza ona w braniu żadnych leków. Nie odkryto żadnej substancji, która pod wpływem letrilu zaszkodziłaby pacjentowi. Pamiętajmy, że letril nie jest farmaceutykiem, a jedynie witaminą, lub, jak kto woli, suplementem diety.

Czy istnieją udokumentowane przypadki nieskuteczności witaminy B17? Póki co, słyszę jedynie o cudownych uzdrowieniach. Czy są przypadki, w których witamina B17 nie wystarcza?

Niekiedy pacjenci dowiadują się o letrilu wtedy, gdy jest już dla nich zbyt późno. Witamina B17 jest po prostu substancją, która jedynie w odpowiednich okolicznościach pomaga organizmowi zwalczyć raka, w ramach terapii żywieniowej lub metabolicznej, opartych również na podawaniu innych witamin, pewnych enzymów oraz diecie niezawierającej prawie żadnych białek zwierzęcych. Witamina B17 nie jest cudowną pigułką, która w magiczny sposób zwalczy raka i całkowicie uleczy organizm chorego.

Dlaczego handel amigdaliną (B17) jest „nielegalny” w USA? Czy można ją legalnie kupić w Polsce?

 Nie ma ogólnokrajowego przepisu federalnego, który zakazuje letrilu, czytaj witaminy B17. Nie występuje on również na żadnej z oficjalnych list środków zakazanych w USA. W Kalifornii obowiązują przepisy, które zakazują używania letrilu do leczenia raka u ludzi, o ile chodzi o raka określanego jako „nową narośl (guz) zajmujący miejsce w organizmie”,  lub jako neoplazm (nowotwór). W kilku stanach używanie letrilu jest „nielegalne” w sposób dość niebezpośredni – władze tych stanów umożliwiły wszelkim komisjom ds. raka ograniczanie dostępu do wszelkich środków  leczniczych, również takich, których działania nie udowodniono. FDA wykorzystuje swoje przepisy – które nie są prawami federalnymi – by zakazywać handlu międzystanowego i sprzedaży letrilu, twierdząc iż jest on „nieatestowanym nowym lekiem” lub „fałszywym środkiem spożywczym bądź dodatkiem do żywności”. Sęk w tym, że letril nie jest żadną z tych substancji. Nie jest zabronione posiadanie letrilu przez osoby prywatne i używanie go we własnym zakresie. Tak naprawdę to „nielegalność” letrilu nie jest podparta żadnym prawem federalnym, a jedynie zakazem FDA, przepisami stanowymi Kalifornii oraz naciskami, które stanowe rady lekarzy sądowych wywierają na lekarzach – rady te bowiem przyznają i odbierają licencje lekarskie. W praktyce traktowanie witaminy B17 (letrilu) jako substancji nielegalnej jest w takim samym stopniu bezsensowne, co np. proponowanie delegalizacji witaminy C lub niacyny (kwasu nikotynowego). W samej Kalifornii, pomimo obowiązujących tam przepisów stanowych, sąd kilkakrotnie przyznawał lekarzom prawo do wykorzystywania witaminy B17 w leczeniu chorych terapiami metabolicznymi, o ile nie twierdzili oni, iż w ten sposób leczą raka!

Amerykański urząd celny od ponad 10 lat pozwala na wywożenie amigdaliny przez granicę z Meksykiem bez jakichkolwiek zezwoleń. Amigdalina jest ekstraktem z pestek moreli, co czyni ją po prostu dodatkiem do żywności. FDA natomiast dobrze wie, że zarządzenia i przepisy są dość przejrzyste, więc do zwalczania amigdaliny wykorzystuje typowe taktyki biurokratyczne – czyli zmianę definicji. Według zaleceń FDA KAŻDA substancja używana do leczenia chorób może być uznawana za lek! W myśl tej absurdalnej interpretacji lekiem  może być nawet zwykła woda – przecież leczy się nią odwodnienie! FDA nazywa „nowym lekiem” każdą rzecz, jeżeli istnieją choćby najmniejsze sugestie co do jej dawkowania.

W Polsce witamina B 17 nie jest zakazana, lecz wiedza o niej zarówno wśród lekarzy, jak i farmaceutów jest, delikatnie mówiąc, niewielka. Żadne stosowane procedury lecznicze nie przewidują jej stosowania i jeśli lekarz zaordynuje letril jako lek na konkretne schorzenie, robi to na własną odpowiedzialność. Z kolei może zalecić konkretny sposób odżywiania, w którym uwzględnione są naturalne suplementy żywnościowe, w tym również amigdalina.Każdy w Polsce może sobie zamówić i sprowadzić amigdalinę. Występuje ona również w postaci ekstraktu z pestek i jest naturalnym suplementem żywnościowym.

*Osoby zainteresowane nabyciem amigdaliny i suplementów diety proszę o kontakt e-mailowy kamila@amigdalina.com.pl

Tags: , , , ,108 odpowiedzi na “Terapia metaboliczna witaminą b17- pytania i odpowiedzi”

 1. Malgorzata

  27. kwi, 2012

  Witam poszukuje osoby ktura by zlecila kuracje lekiem o nazwie Ukrain zakupionym w Austri u Dr Nowickiego.Pilne

 2. Renata

  28. kwi, 2012

  Moja mama bierze właśnie drugą serię zastrzyków B17 po upływie roku. Rak rozwija się i nie widzimy poprawy. Mama czuje się gorzej.

 3. Marzena

  29. kwi, 2012

  Witam, mój tata ma raka żołądka z przerzutami, lekarze nie dają mu szans i nie chcą go leczyć, mimo to ja chcę spróbować cokolwiek zrobić,jestem z Trójmiasta, czy zna ktoś lekarza który zajmuje się tą kuracja- lekarza z trójmiasta, proszę o kontakt na moją pocztę – bezabeza24@wp.pl

 4. Jarek

  13. lis, 2012

  Uważam, że należy sprawdzić źródło, z którego kupujemy amigdalinę. Jeżeli jest ona prawdziwa i jeżeli jest w odpowiedniej ilości stosowana, natychmiast zaczyna degradację komórki rakowej. Zostało to udowodnione.Związek ten jest dwuglikozydem z rodnikiem cyjankowym (CN) właśnie ta obecność reszty kwasu cyjanowodorowego (HCN) w amigdalinie, wzbudza tyle niechęci do niej. Wiedzieć należy, że ta resztka kwasu w amigdalinie jest uwalniana tylko w określonych warunkach. Komórki naszego organizmu posiadają enzym o nazwie RODONAZA. Jest on odpowiedzialny za neutralizację rodnika cyjankowego CN. Komórki rakowe nie mają rodonazy. Mają za to enzym o nazwie BETAGLUKOZYDAZA.
  On rozkłada amigdalinę i powstaje cyjanowodór oraz aldehyd benzoesowy. Te substancje są silnie trujące dla komóeki rakowej i razem niszczą komórkę nowotworową.
  Wniosek jest prosty. Uwolniony z AMIGDALINY w komórce rakowej, dzięki BETAGLUKOZYDAZIE, CJANEK i ALDEHYD BENZOSENOWY niszczy komórkę rakową! Wystarczy to zrozumieć, aby wiedzieć co się dzieje w naszym organizmie kiedy zażywamy B17. Jednym słowem AMIGDALINA zabija ale tylko RAKA.

 5. viola

  14. sty, 2013

  mój tata chorował na raka wpustu żołądka stosował b 17 dożylnie z meksyku niestety nie pomogło

 6. teresa

  17. sty, 2013

  Jestem 2 tygodnie po operacji-rak narzadów kobiecych.
  słyszałam o terapii wit,b17.
  Czy mozna ja stosować równocześnie z radioterapią?

 7. Malgorzata

  16. lut, 2013

  Niestey nie mogę potwierdzić cudownego działania B17. Mój tata chory na raka prostaty z przerzutami do kości przyjmował B 17 raz w tygodniu dozylnie 4 ampulki i codziennie 3 tabletki. dodatkowo wit. C dozylnie i inne specyfiki na odtruwanie i wzmacnianie organizmu ( 4 Life) Wszystko pod kontrola i z zaleceniem lekarza. Wszystko orginalne, nie kupowalam tacie nic przez internet. Niestety po 10 miesiącach PSA wzrosło z 1,3 na 59,9 a rak zaczął atakować pecherz. Nie chce zabierać nikomu ostatniej nadzieji, lecz w naszym przypadku witamina B 17 nie pomogła. Teraz zaczynamy niestety chemie.

 8. Mari

  13. maj, 2013

  Witam
  Mój chłopak poinformował mnie, że od dwóch lat ma wykrytego raka kości i zauważył przeżuty. Chciałabym mu pomóc niestety nie wiem jak na dodatek boi się, że umrze. Co powinnam zrobić aby podjął się leczenia, którego on się obawia???

Zostaw komentarz